Úvodní stránka » Colon hydroterapie

O metodě Colon hydroterapie

Výplach tlustého střeva (colon = střevo, hydroterapie = vodní léčba) není nová metoda. Tuto metodu používaly již velmi dávno kulturní národy Východu. Dodnes ji dobře znají jogíni. My nabízíme renesanci této metody pomocí současné vyspělé techniky přístroje Colon - Hydromat.

Proč Colon hydroterapie?

Více než 30% obyvatel má poruchy látkové výměny z nadměrného množství střevních bakterií, které podporují nemoci. Kyslík se do tkání nedostává v dostatečném množství. Jedy a odpadní látky nejsou dostatečně rychle odbourávány a vylučovány. Střevo zastavuje svoji aktivitu díky létům špatné výživy. Nečistoty a ztvrdlé části stolice ve střevních kapsách brání normálnímu rytmickému pohybu střeva. Důsledkem je únava, ztráta vitality, infekce, záněty, revma, kožní onemocnění, vysoký krevní tlak a alergie.

Jak se výplach provádí?

Při výplachu pohodlně ležíte na zádech, střevo se vyplachuje a masíruje zevnitř vlažnou vodou, do poslední porce se přidává kyslík, který potřebují střevní bakterie pro svoji výživu. Přístroj pracuje v uzavřeném cyklu. Nic nepáchne, neboť systémem plastových hadic na jedno použití, odtéká střevní obsah s výplachovou vodou rovnou do odpadu.

 


MUDr. Ludmila Kohoutová

ordinace praktického lékaře a akupunktury