Úvodní stránka » Více informací

Colon hydroterapie - více informací

Přístroj řady COLON - HYDROMAT představuje vyzrálé a uživatelsky nenáročné terapeutické přístroje, poskytující maximální bezpečí pro pacienta a bezproblémový provoz v praxi. Instalace vyžaduje pouze přívod vody a odpad.

Co je to hydro-terapie Colon?

Vodou, vyčištěnou v přístroji se provede jemná infuze střeva. Speciálně upraveným hadicovým systémem se vyplachovací voda a obsah střev současně vypouští naprosto čistě a bez zápachu. Stálá změna mezi řízeným a kontrolovatelným krátkodobým tlakem ve střevě a okamžité vyplachování uvolní po vícenásobném ošetření i inkrustované usazeniny a nalepené části ze střev. Střevo je zevnitř masírováno a čistí se také kontrakcemi okolní tkáně. Nejedná se pouze o vypláchnutí střev, ale také o důkladné vyčistění celého břišního prostoru.

Proč hydro-terapie Colon?

Smrt číhá ve střevě - říká staré přísloví. Současné stravovací návyky s přemírou denaturovaných a na balastní látky chudých potravin, tuků a cukru, konzervačních a chemických přísad, to vše vyvolává trvalý stres střevního prostředí. Také hektický způsob jídla spojený s nedostatečným žvýkáním a duševní problémy podporují vznik střevních a trávicích poruch. Nejčastějšími důsledky jsou zácpy nebo nadýmání až do pocitů tlaku či plnosti v těle. Vyměšované látky, které zůstávají v trávicím systému příliš dlouho, mají sklon ke kvašení či zahnívání. Obojí pak vede k silnému množení škodlivých baktérií, mykoz a jiných jedů. Prostřednictvím resorpce pak může dojít až k autotoxikaci / samootravě /. Zdravé střevo představuje základ zdravého těla a rozhodnutí pro hydro-terapii Colon je proto jednoznačně rozhodnutím ve prospěch pacienta.

Oblasti použití:

Z hlediska terapeutického lze uvést následující indikace:

 • zácpa
 • nadýmání
 • průjem
 • atonické střevo
 • intestinální oxaemie
 • akutní průjmové zácpy
 • parazitní infekce
 • ulcerativní kolitida
 • divertikulitis
 • kolostomické čištění
 • hyper-hypotomie
 • dermatozy

Kontraindikace:

akutní zánět střeva

Použití hydroterapie ve spojení s přístrojem COLON - HYDROMAT je absolutně hygienické a bez zápachu. Procedura je naprosto bezbolestná, subjektivně je vnímána příznivě s pocity uvolnění. Také doporučení zdravější výživy jsou díky této terapii podstatně pozitivněji přijímána. Se zavedením hydro-terapie Colon ztrácí své opodstatnění i techniky klystýru, podvodní koupele střeva nebo vtok shora. Při aplikaci Colon hydroterapie se používá jednorázový hadicový systém, spekula a obturátor. Ve spojení s přístrojovým systémem čištění jsou tak optimálně splněny veškeré hygienické požadavky.

Fyziologie střeva

Lidský trávicí systém je místo, kde v podstatě probíhá převzetí všech látek, které potřebujeme, z potravy. Všude tam, kde tvoří sliznice hranici a spojení mezi vnějším a vnitřním světem, probíhá proces resorpce, tj. příjem látek z trávicího traktu do krevního a mízního oběhu. Proces trávení, rozkládání a enzymatické rozkládání potravy, podporované štítnou žlázou, žlučí z jater a sekrecí břišních slinných žláz, se odehrává zejména v 5 - 6 m dlouhém tenkém střevu. Nestrávené a částečně strávené části potravy se dostanou peristaltickým střevním transportem přes vegetativně regulovaný svěrač z tenkého do tlustého střeva / colon /. Zde je místo, kde nestrávené zbytky potravy jsou velkým množstvím mikrobů přestavěny a odbourány do formy výkalů. Na rozdíl od tenkého střeva, které denně vyloučí asi 15 litrů střevní tekutiny, není v colonu vylučována žádná tekutina, nýbrž je zde nejdříve kašovitému obsahu střeva odbírána voda přes sliznici. Hlavní příjmové místo pro rozpuštěný obsah střeva do krevního a lymfatického řečiště je poté - přes jeho vlastní orgánovou funkci resorpce - colon. Pro optimální zdraví hraje proto z organického hlediska colon ve vztahu k preventivní hygieně střeva a terapeutické sanaci centrální roli. V colonu se nachází většina baktérií, které nazýváme "střevní flórou". Existují odhady, že jejich počet 10x převyšuje počet buňek našeho těla. Jsou podstatnou součástí imunitního systému, který se z 80% nachází ve střevě! Pod fyziologickými podmínkami vytváří a udržuje střevní flóra optimální prostředí, potřebné pro neovlivněnou funkčnost a vitalitu našeho organismu.

Kyseliny - báze - rovnováha

Výrazem zdravého prostředí je intaktní poměr kyselin - bází. Každá forma denaturované látky z potravy chemicko-farmaceutického původu, fyzikálně-termické ovlivnění, jakož i léky a zahřátí nebo chemická konzervace potravin změní hodnotu pH tělesné tekutiny ke kyselině. Dokonce i psycho-vegetativní stavy se projevují přes látkovou výměnu na změnách pH. Fyziologické poměry pH jsou sice pod vlivem uvedených vlivů měnitelné, avšak vykazují charakteristické normální poměry: v žaludku je pH v kyselé oblasti mezi 1 až 5 pH. Díky šťávám zažívacího traktu je v celém tenkém střevě alkalické prostředí, zatímco v tlustém střevě je pásmo výchylek od lehce kyselého pH 6 až do kyselého pH 8. Záleží na prostředí ve střevě, zdali poměr kyselinové báze v tělesných tekutinách, lymfě a krvi souhlasí nebo ne. Normální je přibližně neutrální hodnota pH 7,4, ležící trochu v alkalické oblasti. Největším výchylkám podléhají periferní tělesné tekutiny, nejmenší výchylky ukazuje krevní plazma.

Informace pro pacienty, užívající hydro-terapii Colon

/ terapie čištění tlustého střeva vodou a kyslíkem / Colon hydroterapie je vysoce účinná metoda vnitřní očisty střeva, spojená s obnovením jeho funkcí a vnitřní symbiozou.

Kdo potřebuje hydro-terapii Colon?

Většina lidí trpí poruchami symbiozy, tj. poruchami dysbiozy, přírodního společenství bakterií a lidí. Díky sterilizovaným a denaturovaným potravinám, chybnému stravování a způsobu života, znečištěnému životnímu prostředí a zneužívání léků, dochází k postupnému ničení rovnováhy mezi lidmi a bakteriemi. Důsledkem je přibývající umdlévání obranných sil organismu. Více než 30% obyvatel má poruchy látkové výměny z nadměrného množství střevních bakterií, které podporují nemoci. Kyslík se do tkání nedostává v dostatečném množství. Jedy a odpadní látky nejsou dostatečně rychle odbourávány a vylučovány. Dochází tak nutně k autotoxikaci / samootrávení / organismu.

Důsledky jsou:

Únava, ztráta vitality, deprese, nedostatek koncentrace, agresivita a stavy úzkosti. Dále nemoci jako infekce, záněty, revma, polyartitida, akné, psoriasis a jiná kožní onemocnění, jakož i vysoký krevní tlak, migrény, alergie a celá řada dalších potíží se dnes přisuzuje špatné funkci střev. Imunologické procesy v lidském těle se dlouhou dobu pozorovaly z hlediska infekce. Mezitím se stalo dostatečně známým, že existuje spojení mezi procesy látkové výměny a imunitním systémem. Imunitní systém se nachází z 80% ve stěně tenkého a tlustého střeva. Imunoglobulin - bílkovinná tělíska s obrannými schopnostmi - se tvoří z velké části ve střevu. Sliznice tlustého střeva je první a nejdůležitější obranný systém proti jedovatým látkám. Na druhém místě následují játra, ledviny, lymfa, plíce a povrch kůže.

Prof. Otto Wartburg, nositel Nobelovy ceny 1931, zjistil a určil, že zesláblý imunitní systém díky poruchám látkové výměny podstatně podporuje vznik a rozšiřování rakovinových buněk. Široké části obyvatelstva našeho civilizovaného světa trpí na zácpy. Střevo zastavilo svoji normální pohybovou aktivitu díky létům špatné výživy. Nečistoty, inkrustace a ztvrdlé substance ve střevních kapsách brání normální peristaltice /rytmický, červovitý pohyb střeva/. Pouze stále silnější průjmové přípravky se svými zničujícími účinky na sliznici střeva znamenají ještě zatím jakousi výpomoc.

Zdravé střevo znamená základ pro zdravé tělo

Co lze pro toto učinit?

 • vyčistit střeva hydro-terapií Colon a uvést je tak do normálního stavu
  / léčba je možná pouze po předchozím vyčištění /
 • změnit výživu

Jak působí hydro-terapie Colon?

Účinným způsobem odstraní nahromaděnou, stagnující stolici a zahnívající látky ze stěny střeva. Tento přirozený čistící proces způsobí, že symptomy, které buď přímo či nepřímo souvisí s nefungujícím střevem, jsou odstraněny.

Jak se ošetření provádí?

Pacient leží pohodlně na zádech na lůžku. Hadičkou z umělé hmoty vtéká do střeva voda s různou teplotou. Přes uzavřený systém je odváděna voda a uvolněné zbytky střevního obsahu přes odtokovou hadici. Jemnou břišní masáží může terapeut ohmatat problémové zóny a vtékající vodu tak přesně zavést do těchto oblastí. Hydro-terapie Colon tím umožňuje tak intenzivní a důkladné vyčištění a sanaci tlustého střeva, jaká doposud vůbec nebyla možná. Rozpouštěcí účinek vody a současně dráždění střeva teplou a studenou vodou způsobí, že toto začne opět pracovat a déle samostatně přepravuje svůj nashromážděný a stagnující obsah. Dodatečným přívodem kyslíku do vody dostanou zdravé a potřebné bakterie svoji výživu.


Kontakt

MUDr. Ludmila Kohoutová
Dolní 497, 744 01 Frenštát p.R.
Objednávky: 556 836 909
Mobil: 777 746 643

MUDr. Ludmila Kohoutová

ordinace praktického lékaře a akupunktury